Misja Gabriela

Kto myśli na rok do przodu – sieje zboże, na 10 lat – sadzi las, daleko w przyszłość – kształci i wychowuje dzieci i młodzież.

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

DAWNO DAWNO TEMU ŻYŁ SOBIE PEWIEN MŁODY CHŁOPAK WE WŁOSKIM MIASTECZKU ISOLA. ZASŁYNĄŁ NIE TYLKO ZE SWOJEJ DOBROCI WZGLĘDEM LUDZI, ALE RÓWNIEŻ ZE WSPARCIA JAKIEGO UDZIELA DO DZIŚ WSZYSTKIM, KTÓRZY GO O TO POPROSZĄ. GABRIEL POSSENTI – BO O NIM MOWA, CHOĆ ŻYŁ ZALEDWIE 24 LATA NA ZIEMI, TO W NIEBIE ZYSKAŁ WIECZNOŚĆ. POWSTAŁO JUŻ SETKI ŚWIADECTW BĘDĄCYCH DOWODEM JEGO WSTAWIENNICTWA. DZIŚ POWSTAJE POD JEGO PATRONATEM CENTRUM W WARSZAWIE, KTÓRE BĘDZIE POMAGAĆ MŁODYM LUDZIOM.

misja gabriela

ŚW. GABRIEL NAM POMOŻE

Chyba każdy zgodzi się z nami, że potrzeba w Polsce konkretnych działań, aby ratować młodzież przed zejściem na manowce życia. Podobne dzieło, które chcemy stworzyć nad Wisłą działa już we Włoszech! Niech listy i świadectwa pozostawione tam przez tysiące ludzi, świadczą o tym, że młoda Polska również tego potrzebuje!

Gabriel był zwykłym chłopcem. Dorastał w licznej rodzinie. Tak jak każdy miewał konflikty z rodzeństwem. Dlatego przy każdym sporze uczył się, że warto ustępować w mało ważnych sprawach. Ale równocześnie wymagać od siebie i otoczenia dobrego postępowania i szacunku zarówno wobec Boga, jak i wobec bliźnich. Często powtarzał, że warto doceniać dobrym słowem, pochwałą czy drobnym prezentem pracę innych.

Jego mama zmarła, gdy miał kilka lat. Cały ciężar utrzymania rodziny spadł na ojca. Dlatego też wraz z rodzeństwem pomagali mu w pracach biurowych. Obowiązki nie przeszkadzały mu w spędzaniu czasu z kolegami – wspólnie polowali (to bardzo popularny sport w tamtych czasach), spacerowali i jeździli na wycieczki. Gabriel uwielbiał teatr (kina wtedy nie było), grał w karty, znakomicie tańczył i czytał książki.

Gabriel był zwykłym chłopakiem zakochującym się i odkochującym. Długo nie wiedział, co chce w życiu robić. Często podejmował różne decyzje i po krótkim czasie wycofywał się z nich. Niezwykła jest jego chęć do pomocy innym i nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej. To wszystko, wraz z wezwaniem Maryi, które odkrył spowodowało, że wstąpił do pasjonistów, gdzie młodo umarł, starając się być coraz bardziej święty.

Abp Hoser przed kilku laty gościł we włoskim sanktuarium św. Gabriela, zachwycił się tym, jak Gabriel inspiruje włoską młodzież. To co zobaczył tego dnia w tym miejscu przerosło jego najśmielsze oczekiwania! Był świadkiem niesamowitego wieczoru, w którym z wielką mocą działał Pan Bóg przez wstawiennictwo pewnego mało znanego w Polsce świętego. Podczas tego spotkania ludzie doznawali cudów, ich modlitwy były wysłuchiwane i spełniało się prośby, z którymi przychodzili. Później nazwano ten dzień “Deszczem cudów”. Tak powstała właśnie Misja Gabriela. Zlecił on proboszczowi Parafii Św. Mateusza na Białołęce budowę wyjątkowego miejsca, które ma pomagać młodym ludziom. W 2014 r. otrzymał misję, a jak niektórzy mówią – zlecenie z samego Nieba.

Tym świętym był właśnie św. Gabriel Possenti, znany we Włoszech jako Święty Uśmiechu. Arcybiskup poczuł niezwykłe pragnienie, aby stworzyć takie samo miejsce właśnie w Polsce. Już dokonało się w tej malutkiej parafii wiele cudów za jego wstawiennictwem. Chociażby w trakcie trwania nowenny. Wszyscy wierzą, że to dopiero początek! Darczyńcy z całej Polski wspólnymi siłami budują to miejsce. Już działa na terenie przyszłego Centrum Młodych Świętych tzw. mały Domek Młodych. Prowadzone są w nim zajęcia dla dzieci i młodzieży. Kliknij w SKŁADAM DAR, aby wziąć udział w tej misji, w MISJI GABRIELA!

 

Wybierz cel:

Wybierz kwotę:

Wpisz imię:


Dane do przelewów z Polski:
Parafia Rzymsko-Katolicka św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
ul. Ostródzka 172
03-289 Warszawa
Numer konta:
15 1090 1841 0000 0001 2276 1350
Tytułem: Darowizna Misja Gabriela

Dane do przelewów zagranicznych:
Numer konta IBAN:
PL 15 1090 1841 0000 0001 2276 1350
Nr SWIFT (BIC): WBKPPLPP

152 300,70

zebrane z 200 000,00

  • 76%

OSTATNIO POMOGLI

Renata, przelew: 100 zł

26 Lipca 2017

Stanisław, przelew: 50 zł

25 Lipca 2017

US, przelew: 8481,30 zł

25 Lipca 2017

Zapisz się na newsletter, aby otrzymać Lekcje Gedeona mp3 o. Adama Szustaka

IMIE*

ADRES EMAIL*

Festyn Rodzinny 2018

Obejrzyj listę atrakcji w programie naszego Festynu Rodzinnego. Widzimy się wszyscy 9-tego Września !

Przekaż dziesięcinę na dach Sanktuarium

Zapraszam Cię do czegoś, co może się wydawać szalone, a jest normalną chrześcijańską tradycją. Dziesięcina to oddawanie czci Bogu, to wzięcie odpowiedzialności w konkretach. Bóg jest ponad miarę hojny i błogosławi tym, którzy Go w tej hojności naśladują. Warto...