Misja Gabriela

Kto myśli na rok do przodu – sieje zboże, na 10 lat – sadzi las, daleko w przyszłość – kształci i wychowuje dzieci i młodzież.

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

o. przemysław śliwiński cp

o. Przemysław Śliwiński CP

Urodziłem się 16 maja 1973r. w  Kępnie (woj. wielkopolskie). Całe dzieciństwo i młodość spędziłem w  Ostrzeszowie, gdzie ukończyłem szkołę podstawową i technikum mechaniczne. 

Po maturze w  1993 roku wstąpiłem do Zgromadzenia Męki Pańskiej. Sześć lat później złożyłem śluby wieczyste, a 27 maja 2000 roku przyjąłem święcenia kapłańskie w katedrze łódzkiej z rąk abp Władysława Ziółka. 

Pierwszą placówką, w  której pracowałem było Sanktuarium M. B. Niepokalanej Przewodniczki w Przasnyszu. Tam najpierw przez rok katechizowałem w Golanach, w szkole podstawowej dzieci od zerówki do trzeciej klasy. 

Później, przez dwa lata, pracowałem w zespole szkół w Lesznie, w klasach od piątej szkoły podstawowej do trzeciej gimnazjum oraz opiekowałem się grupą młodzieżową i drużyną harcerek. 

Po trzech latach zostałem przeniesiony do klasztoru i parafii św. Pawła od Krzyża w  Rawie Mazowieckiej, gdzie pracowałem przez dwa lata w gimnazjum ucząc młodzież tylko trzecich klas. Także opiekowałem się młodzieżą gromadzącą się przy klasztorze oraz drużynami harcerzy i harcerek, organizując cotygodniowe spotkania, wyjazdy wakacyjne i nie tylko.

W sierpniu 2005 roku wyjechałem do klasztoru w Smotryczu na Ukrainie (35 km od Kamieńca Podolskiego). Jest to wieś miejskiego typu położona nad malowniczą rzeką Smotrycz w  rejonie dunajewieckim, oblaść chmielnicka. Tam zastałem zupełnie inne warunki niż w  Polsce. Było nas trzech ojców. Duszpasterską opieką obejmowaliśmy sześć parafii, na terenie których znajdowało się 35 wsi i zamieszkiwało 1.400 katolików. W międzyczasie zajmowałem się czterema wspólnotami modlitewno – biblijnymi, opiekowałem się i posługiwałem w Szkole Nowej Ewangelizacji i Chrześcijańskiego Życia w Kamieńcu Podolskim.

We wrześniu 2010 roku ponownie wróciłem do Przasnysza, gdzie objąłem funkcję przeora w XVI wiecznym klasztorze i  proboszcza w  parafii św. Stanisława Kostki oraz pełniłem różne posługi w dekanacie i diecezji. W międzyczasie utworzyłem i prowadziłem wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

Z dniem 1 sierpnia 2013 roku zostałem przeniesiony do parafii św. Mateusza Ap. i Ew. w Warszawie, na urząd proboszcza.


o-grzegorz-szczygie-cp

o. Grzegorz Szczygieł CP

Pochodzę z Sadowa. Urodziłem się 3 lipca 1988 r. w Lublińcu, ukochanym mieście dzieciństwa Edyty Stein. Po ukończeniu szkoły średniej, w 2007 r wstąpiłem do Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa. W 2010 r. złożyłem pierwszą profesję, a trzy lata później, 14 września profesję wieczystą. 24 maja 2014 przyjąłem święcenia kapłańskie w Warszawie. Od początku życia zakonnego jestem zafascynowany postacią św Gabriela od Matki Bożej Bolesnej, którego uznaję za patrona mojego życia zakonnego. Zaprzyjaźniłem się z nim na zawsze. Wielokrotnie głosiłem rekolekcje dla dzieci i młodzieży, ukazując im postać świętego Gabriela. Od lipca jestem „ciemnym typem” w stowarzyszeniu założonym przez bł. Piotra Jerzego Frassatiego. Od 1 września 2014, dzięki św Gabrielowi. jestem w Parafii św Mateusza Apostoła i Ewangelisty na warszawskiej Białołęce, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Mam nadzieję że teraz nie zostawi mnie samego.


o. Łukasz Andrzejewski CP

Wybierz cel:

Wybierz kwotę:

Wpisz imię:


Dane do przelewów z Polski:
Parafia Rzymsko-Katolicka św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
ul. Ostródzka 172
03-289 Warszawa
Numer konta:
15 1090 1841 0000 0001 2276 1350
Tytułem: Darowizna Misja Gabriela

Dane do przelewów zagranicznych:
Numer konta IBAN:
PL 15 1090 1841 0000 0001 2276 1350
Nr SWIFT (BIC): WBKPPLPP

152 300,70

zebrane z 200 000,00

  • 76%

OSTATNIO POMOGLI

Renata, przelew: 100 zł

26 Lipca 2017

Stanisław, przelew: 50 zł

25 Lipca 2017

US, przelew: 8481,30 zł

25 Lipca 2017

Zapisz się na newsletter, aby otrzymać Lekcje Gedeona mp3 o. Adama Szustaka

IMIE*

ADRES EMAIL*

Festyn Rodzinny 2018

Obejrzyj listę atrakcji w programie naszego Festynu Rodzinnego. Widzimy się wszyscy 9-tego Września !

Przekaż dziesięcinę na dach Sanktuarium

Zapraszam Cię do czegoś, co może się wydawać szalone, a jest normalną chrześcijańską tradycją. Dziesięcina to oddawanie czci Bogu, to wzięcie odpowiedzialności w konkretach. Bóg jest ponad miarę hojny i błogosławi tym, którzy Go w tej hojności naśladują. Warto...