Wakacje! Wszyscy czekamy na nie cały rok. 

 

Planujemy je skrupulatnie, przygotowujemy się do nich już od tygodni. To pora roku,  kiedy możemy wraz z rodziną, bliskimi, przyjaciółmi spędzić szczególny, wspólny czas. Morze, plaża, góry czy mazury  – miejsce nie ma znaczenia. Martwimy się wtedy, aby pogoda dopisała, ale przede wszystkim największą wartość ma towarzystwo, z którym udamy się na wypoczynek. To także doskonała okazja do pogłębiania więzi z dziećmi.
 Jest to również czas relaksu, wytchnienia od codziennych obowiązków, a także naładowania akumulatorów na kolejne miesiące pracy. Pozytywne emocje towarzyszą nam, gdy myślimy o zbliżającym się urlopie.

 

Czy jednak zdajemy sobie sprawę z czyhających w czasie wakacji zagrożeń szczególnie wobec tych najmłodszych?

 

Alkohol, narkotyki, papierosy to niektóre z nich. Właśnie w czasie wakacji szczególnie młodzież ma z nimi styczność po raz pierwszy. Czasem brak zainteresowania ze strony rodziców, czy  innych opiekunów powoduje zbłądzenie dziecka. Złe towarzystwo  również ma swój negatywny wpływ  wywołując presję: „no co ty, nie spróbujesz”, „słabeusz jesteś”, „zapal, napij się, zobaczysz jak poczujesz się fajnie”. Skutki mogą być niestety bardzo opłakane…

W sposób szczególny równie aktywne podczas wakacji są niestety także sekty, które próbują zwerbować dzieci do swoich niecnych celów.

 

Aby uniknąć tych i innych podobnych niebezpieczeństw właśnie powstała Misja Gabriela, aby chronić nasze dzieci! To właśnie w powstającym na warszawskiej Białołęce Centrum chcemy kształtować młode pokolenie i uświadamiać o zagrożeniach dnia codziennego. Dlatego zachęcam Cię, abyś codziennie w wakacje spędził 15 minut  na prawdziwej i szczerej rozmowie ze swoim dzieckiem.  Może będziecie codziennie odmawiać dziesiątek różańca albo Ojcze nasz. Pokaż swojemu dziecku, na czym polega owocne spędzenie wolnego czasu.