odDrodzy Parafianie i Przyjaciele!

W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie nas wszystkich, a także uwzględniając zalecenia Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego i Biskupa Warszawsko-Praskiego Romualda Kamińskiego wydane w związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, proszę o zapoznanie się z ważnymi informacjami dotyczącymi naszej Wspólnoty Parafialnej.

W KOŚCIELE I KAPLICY NIE BĘDZIE ODPRAWIANYCH EUCHARYSTII Z UDZIAŁEM WIERNYCH.
DECYZJA OBOWIĄZUJE OD ŚRODY, 25 MARCA B.R. OD GODZINY 6:00 DO ODWOŁANIA.

Wszystkie intencje przyjęte na te dni odprawimy bez możliwości udziału w nich wiernych. Zapewniamy o modlitwie w Waszych intencjach, za wszystkich chorych i opiekujących się nimi.

Decyzja ta wynika z faktu, że nie jesteśmy w stanie spełnić wymogów bezpieczeństwa, wynikających z konieczności ograniczenia liczebności zgromadzenia w naszym kościele do nie więcej niż 5 osób. Podjęliśmy ją po konsultacjach w gronie pasjonistów. Bardzo prosimy o przyjęcie tej decyzji ze zrozumieniem.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystiach transmitowanych za pośrednictwem telewizji, radia lub internetu i przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Niech to będzie czas wspólnej, rodzinnej modlitwy.

Na parafialnej stronie internetowej (www.pasjonisci.org.pl) oraz profilu facebook’owym uruchamiamy transmisje liturgii z kaplicy (od środy 25.03):

 • Msze Święte niedzielne o godz. 9:30 i 11:00
 • Msza Święta w dni powszednie o godz. 18:00
 • spowiedź w tym tygodniu od 15:00 do 17:30; komunia św. będzie udzielana w tym czasie co 30 min (w kaplicy może przebywać 5 osób).
 • łączymy się na wspólnym odmawianiu różańca z naszymi biskupami o godz. 20:30 https://diecezja.waw.pl/6914
 • Droga Krzyżowa w piątek około godz. 18:30 (po Mszy św. wieczornej)
 • kruchta kaplicy pozostaje otwarta codziennie od 7:00 do 15:00
 • W sytuacji zagrożenia życia udamy się z Komunią św., spowiedzią i sakramentem namaszczenia chorych do osoby umierającej.
 • Bieżące informacje będą podawane na facebook’u i stronie parafii.
 • Za tydzień przypada Niedziela Palmowa.
 • Prosimy zgłaszać telefonicznie osoby, które potrzebują pomocy w zakupach lub innych potrzebach oraz osoby chętne pomagać potrzebującym.
 • W dniach 30.03-1.04 zapraszamy na internetowe rekolekcje wielkopostne: „Wierzyć – to znaczy chodzić po wodzie”. Będą one transmitowane na profilu Facebook Misja Gabriela o godz. 19:00.
 • Drodzy Parafianie zwracamy się do Was z prośbą. Ponieważ parafia utrzymuje się z ofiar składanych na tacę podczas Mszy św. w związku zaistniałą sytuacją prosimy o przekazywanie swoich dobrowolnych ofiar na konto parafii z dopiskiem „taca”. Nr konta jest umieszczony na stronie parafii w zakładce kontakt. Serdeczne Bóg zapłać.

Jeszcze raz zapewniamy Was o modlitwie oraz duchowej łączności naszej z Wami.

o. Przemysław R. Śliwiński CP wraz Współbraćmi
Proboszcz Parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

Św. Mateuszu – módl się za nami

Św. Gabrielu od Matki Bożej Bolesnej – módl się za nami

Św. Pawle od Krzyża – módl się za nami

Św. Rochu – módl się za nami

Św. Sebastianie – módl się za nami

Św. Rozalio – módl się za nami

Św. Benonie – módl się za nami