obchody 100-lecia kanonizacji św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

W środę 13 maja 2020 r. o godz. 17.00 z okazji pierwszego stulecia kanonizacji św. Gabriela od MBB, w sanktuarium św. Gabriela od MBB w Isola del Gran Sasso, zostanie odprawiona uroczysta msza święta (bez obecności wiernych), która będzie transmitowana na Facebooku (Misja Gabriela) i youtube „Santuario di S. Gabriele dell’Addolorata”.
Upamiętniony w ten sposób zostanie dzień 13 maja 1920 r., kiedy to w uroczystość Bazyliki Świętego Piotra w Rzymie papież Benedykt XV ogłosił świętym młodego Pasjonistę. W uroczystości 100 lat temu uczestniczył Michele Possenti, starszy brat świętego, wraz z innymi krewnymi. Uczestniczył w niej także jedyny żyjący wówczas towarzysz świętego brata –  Silvestro Polidori. Ceremonia rozpoczęła się o godzinie 8.00 i zakończyła o godzinie 13. Obecnych było 40 kardynałów, ponad 300 biskupów z całego świata i tysiące wiernych.

Sanktuarium św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej w Isola del Gran Sasso, Włochy. 13 maja 1920 r., dzień kanonizacji.

Międzynarodowy Różaniec Młodych

16 maja 2020 r., godz. 17:00

Międzynarodowe modlitwa od USA po Brazylię, od Polski po Bergamo. Specjalne błogosławieństwo dla tegorocznych maturzystów!

W sobotę, 16 maja 2020 r., o godzinie 17.00, po raz trzeci rok z rzędu, wielu młodych ludzi będzie wspólnie odmawiać różaniec łącząc się za pośrednictwem kanałów społecznościowych, w tym na Facebooku „Kościół Teramo-Atri” i „Sanktuarium S. Gabriele dell” Addolorata ”. Modlitwa będzie prowadzona wraz z diecezjami: Belo Horizonte (Brazylia), Nowego Jorku (USA), Krakowa (Polska), Bergamo (Włochy). Różaniec, prowadzony przez biskupa Teramo-Atri Lorenzo Leuzzi, będzie transmitowany na żywo przez Misję Gabriela. W tym roku Międzynarodowy Różaniec Młodych, zatytułowany jest „Młodzi z Maryją i św. Gabrielem – protagonistami odrodzenia”.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wymusiła przeniesienie na przyszły rok większości wydarzeń zaplanowanych z okazji 100-lecia kanonizacji św. Gabriela od MBB. Stulecie kanonizacji św. Gabriela faktycznie rozpocznie się więc 27 lutego 2021 r., a obchody z nim związane będą trwały przez cały rok.

W tegorocznym Międzynarodowym Różańcu Młodych będziemy modlić się w intencji wszystkich zmarłych i chorych z powodu pandemii, jak również za wszystkich maturzystów. W tej intencji o. Leuzzi odmówi specjalną modlitwę do świętego Gabriela od MBB, aby wesprzeć młodzież w tym trudnym momencie i symbolicznie pobłogosławi długopisy przyniesione przez dwóch młodych uczniów w imieniu wszystkich tegorocznych absolwentów.

„Ani jednego dnia nie zaniedbywać…”

Artykuł o. Łukasza Andrzejewskiego CP