Co się stało z Hanią Montana?

Czternaście lat temu była niewinną i słodką dziewczynką. Każdy uwielbiał ją jako Hannah Montana w popularny serialu, którego premiera miała miejsce w 2006 roku. Co sprawiło, że disneyowska gwiazda – Miley Cyrus, wcielająca się dawniej w rolę sympatycznej Hani, obecnie deprawuje młodzież w swojej nowej piosence “Mother’s Daughter. 

Teledysk piosenki jest dostępny w serwisie YouTube dla każdego. Pomimo, że treść teledysku wielu odbiorców uzna za obsceniczną i szkodliwą, administratorzy portalu nie widzą powodu, aby ją cenzurować. Widać, że w tej kwestii obowiązują ich najwyraźniej podwójne standardy. 

Gwiazdki Disney’a mają całą masę fanów wśród dzieci. Producenci telewizyjni wiedzą, jaki wpływ na miliony widzów mogą mieć za pośrednictwem dziecięcych aktorów. Zmuszane przez nich do wyzwań, na które dzieci nie są przygotowane, tracą swoją niewinność i stają się marionetkami w rękach ideologów. Można się o tym przekonać obserwując pełnoletnią już Miley Cyrus, która w czasie występów na scenach prezentuje publiczności swój coraz bardziej wulgarny wizerunek. W teledysku z 2019 r., ubrana w czerwony lateks, była gwiazda dziecięcych filmów, śpiewa:

Alleluja, jestem wiedźmą, jestem wiedźmą, alleluja…
[…]
Nie zadzieraj z moją wolnością
Zjawiłam się, by trochę jej zaznać
Jestem paskudna, jestem zła…
[…]
Więc cofnij się, cofnij się, cofnij się, chłopaku!
[…]
Nie zadzieraj z moją wolnością,
O mój Boże, o mój Boże
Nie zadzieraj z moją wolnością,
[…]

Czy tak ma wyglądać „wolność”, z której nasze dzieci i młodzież mają czerpać wzorce dla siebie? 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *