Wakacje ze św. Gabrielem od Matki Bożej Bolesnej.

Zastęp wilczków z 25 Gromady Warszawskiej wrócił właśnie z obozu letniego, który odbył się w miejscowości Starchów – Letnisko. Najmłodsi skauci rozbili swoje namioty na terenie wokół Domu Rekolekcyjnego Fundacji Dzieci – Dzieciom, którego gospodarzem jest ks. Krzysztof Małachowski. 

Organizacja obozowiska. Nad wszystkim czuwa Akela – opiekun i nauczyciel skautów – Rafał Cendrowski, któremu pomagają przyboczni.

Obóz letni to dla skautów czas intensywnej nauki. Chłopcy poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, doskonalą  umiejętności działania i komunikacji w grupie. Oczywiście jest też czas na gry i zabawy.

Obozową tradycją jest tak zwana „Wielka gra”, organizowana przez Akelę i jego przybocznych. Jest to wieloetapowa zabawa, w czasie której zadaniem wilczków jest wypełnić, wszystkie, postawione przed nimi zadania. Nagrodą za ich wypełnienie jest materiał do stworzenia broni – w tym roku, tekturowych tarcz, które umożliwią ostateczne zwycięstwo nad „siłami zła” w Wielkiej Bitwie.

Innym obozowym wydarzeniem, na które wszyscy czekają jest „Uczta Ikkiego”. Skauci wspólnie przygotowują smakołyki. 

Obowiązkowym elementem, który każdy ze skautów musi zaliczyć na obozie letnim jest „Bieg Wilczka” – czyli wyścig z przeszkodami.

Obóz kończy ognisko, na które zaproszeni zostają również rodzice wilczków. Jest czas na gratulacje, rozdanie nagród i przedstawienie nowych sprawności uzyskanych w czasie obozu. Dziękujemy Akeli i przybocznym 25 Gromady Warszawskiej za zorganizowanie tej wspaniałej imprezy.

Warto jeszcze zobaczyć!

Aktualności Misji Gabriela

Odliczenie od podatku darowizny na cele kultu religijnego

Odliczenie od podatku darowizny na cele kultu religijnego

Przekaż darowiznę na rzecz Misji Gabriela. Jaką formę może mieć darowizna?  Osoby, które wspierają kościół nie tylko duchowo, ale i finansowo lub rzeczowo, mogą zmniejszyć swoje zobowiązanie w podatku dochodowym. Ustawodawca przewidział bowiem dla nich dwa odliczenia,...

Zapisz się na Biuletyn Informacyjny Misji Gabriela, aby otrzymywać informacje i zaproszenia na imprezy, których jesteśmy inicjatorami. IMIĘ*
ADRES E-MAIL*

Wybierz cel:

Wybierz kwotę:

Wpisz imię: