Jesteśmy po Festynie Rodzinnym, który się odbył 18 września 2016 przy parafii Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, tuż obok budującego się Sanktuarium Św. Gabriela Possentiego. Ludzie, przybyli tłumnie, zagęszczenie i trudność w znalezieniu wolnego miejsca do zaparkowania, mówią same za siebie. Każdy chciał spędzić to piękne, słoneczne popołudnie z najbliższymi na warszawskiej Białołęce. Najlepiej oddają to poniższe zdjęcia z tego wydarzenia.

dav

Na samym wejściu na przybyszy czekały ciasteczka Świętych. Bardzo oryginalny pomysł na duchowe pokrzepienie. Zakupując słodkości, można było tym samym wesprzeć budowę powstającego Centrum dla Dzieci i Młodzieży.

Najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji specjalnie dla nich przygotowanych. Można było się przekonać, jak zdolna młodzież uczęszcza do Domku Młodych. Tym razem swoich sił spróbowali w wykonaniu aniołków z masy solnej. Anioł Stróż, to duchowy opiekun każdego człowieka.

dav

dav

dav

dav

Inną grupę najmłodszych uczestników można było spotkać przy malowaniu kamieni, pieczeniu kiełbasek, strzelaniu do tarczy, czy też zajęciach zręcznościowych. Z kolei sceną zawładnęli Skauci Europy prezentując swój talent wokalno-muzyczny. Miło było posłuchać tego wyjątkowego występu.

1 2

dav

dav

Następnie proboszcz o. Przemek wraz z ekipą parafialną przedstawili “Lokomotywę” w dość oryginalny i atrakcyjny sposób, wplatając elementy duchowości chrześcijańskiej. Niewątpliwie porwali widownię i wywołali wiele radości i uśmiechu. Był to zdecydowanie pasjonujący spektakl.

dav

dav

dav

Stoły natomiast uginały się od domowych, pysznych ciast specjalnie upieczonych na festyn przez ludzi dobrych serc. Nie zabrakło również przetworów, takich jak kiszone ogórki, czy też marynowana papryka. Dochód uzyskany z ich sprzedaży jest przeznaczony na budowę Sanktuarium Św. Gabriela. Obecnie wszystkie środki są przeznaczane na dach Kościoła.

dav

dav

Można było również skosztować wybornej grochówki Proboszcza. Serwował ją nie kto inny, jak sam o. Przemek kustosz tutejszego miejsca.

dav

Wszystkiemu towarzyszył domowy, ciepły klimat. Mamy poczucie, że powstające Sanktuarium Św. Gabriela, będzie ostoją dla wszystkich odwiedzających i miejscem duchowego pokrzepienia, a ludzie licznie zaczną pielgrzymować do tego wyjątkowego Świętego.

13 14