Misja Gabriela wraz z Solidarnością i wieloma środowiskami skupionymi wokół inicjatywy Niedzieli dla Rodziny przygotowała w ramach Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę.

W dniu 07 czerwca 2016 r. Komitet ten postanowieniem Nr 14 Marszałka Sejmu RP, osobowość prawną. Daje to umocowanie do rozpoczęcia zbierania podpisów pod przygotowanym projektem ustawy. Na naszych stronach: www.misjagabriela.pl, http://www.pasjonisci.org.pl/ umieszczone zostały wszelkie informacje : projekt ustawy, uzasadnienie projektu, lista poparcia, instrukcja zbierania podpisów. Każdego, komu leży na sercu dobro rodziny zapraszamy, aby uczestniczył w tym wielkim dziele tworzonym wspólnie z Misją Gabriela. Wystarczy wejść na nasze strony, pobrać listę poparcia, w swoim najbliższym otoczeniu zebrać podpisy i przynajmniej jedną wypełnioną listę dostarczyć do Misji Gabriela. Czas jest krótki. Do końca sierpnia musimy zebrać ponad 100.000 podpisów.

Jednocześnie jesteśmy wdzięczni za dotychczasowe wsparcie inicjatywy przez ponad 31.000 osób. Wszystkie podpisy pod petycją zostały złożone w kancelarii Prezydenta w dniu 01.06.2016, w którym to spotkaniu z ministrem Kolarskim uczestniczyła delegacja Misji Gabriela. Widząc dotychczasowe Wasze wsparcie jesteśmy przekonani, że wspólnie zbudujemy piękne dzieło.

Wolontariusze Misji Gabriela

POBIERZ INSTRUKCJE ZBIERANIA PODPISÓW

POBIERZ LISTĘ POPARCIA DO DRUKU

POBIERZ PROJEKT USTAWY

POBIERZ UZASADNIENIE PROJEKTU USTAWY