Zapraszam Cię do czegoś, co może się wydawać szalone, a jest normalną chrześcijańską tradycją. Dziesięcina to oddawanie czci Bogu, to wzięcie odpowiedzialności w konkretach. Bóg jest ponad miarę hojny i błogosławi tym, którzy Go w tej hojności naśladują. Warto spojrzeć na swoje finanse z perspektywy nieba.

Dzięki ludziom dobrej woli udało nam się rozpocząć budowę Sanktuarium Św. Gabriela na warszawskiej Białołęce. Obecnie oprócz wylewki stoją już mury kościoła. To wielki sukces i nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Darczyńców, dlatego z serca Wam dziękuję.

W tej chwili rzeczą najważniejszą jest zadaszenie, aby uchronić przed zniszczeniem, to co udało się na ten moment osiągnąć. Mamy jesień, deszczowe i zimne dni nastały, a niebawem pewnie spadnie śnieg. Nie pozwól, by zmarnowało się dobro już utworzone!

Wierze, że z Twoją pomocą będzie możliwe ukończenie tego etapu!
Prosząc o pomoc sięgam do tego, co w Kościele było od wieków praktykowane – po dziesięcinę, jako dobrowolną ofiarę. Dach to bardzo ważny element każdej budowli, daje poczucie ochrony i bezpieczeństwa oraz przede wszystkim chroni przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, takimi jak np. deszcz.

Niestety ten etap inwestycji jest bardzo kosztowny. Otrzymałem szczegółową kalkulację od specjalistów. Łączna kwota dachu wynosi 1,6 mln. Udało się już zebrać sporą część tych funduszy, które stanowią ok. 40% ogólnej potrzeby. Nie możemy jednak rozpocząć działań na budowie, dopóki nie będziemy mieli zebranych wszystkich potrzebnych środków.

Na poniższym filmiku kieruję do Ciebie bezpośrednią prośbę:

Marzę o tym, by młodzież miała miejsce, gdzie będzie mogła uzyskać pomoc zarówno materialną, jak i duchową, bo czyha na nich wiele niebezpieczeństw. Niech powstające Sanktuarium będzie naszym wspólnym dziełem, gdzie Twoje dzieci, wnuki, siostrzeńcy i pozostała młodzież z rodziny lub sąsiedztwa będzie mogła korzystać z profesjonalnej pomocy. Dla każdego znajdzie się miejsce w Zatoce Świętego Gabriela.

W księdze Rodzaju czytamy: „Ze wszystkiego, co mi dasz, będę Ci składał w ofierze dziesięcinę.” Zachęcam Cię do  wdzięczności za to, że Bóg obdarza Cię błogosławieństwem, zarówno duchowym, jak i materialnym. Przecież niczego nie zabierzemy z tego świata. To Bóg daje nam wszelakie dobra, aby nam służyły i żeby dzielić się nimi z braćmi i siostrami. Także Izraelici oddawali dziesięcinę Bogu ze wszystkiego, co posiadali, a Pan im błogosławił i to obficie. On cieszy się naszą hojnością i otwartością serca. Zawsze dobro powraca do nas ze zdwojoną siłą!

Modlitwa jest naszą potrzebą i zobowiązaniem. Podobnie jest z dziesięciną. Ona nie jest przykazaniem, ona jest wyrazem Twojej wdzięczności za to, że On daje siłę i moc do zdobywania bogactwa. To  zrozumienie, że dom Boży wspierany jest właśnie przez Twoją dziesięcinę i może w ten sposób funkcjonować i rozwijać się.

Jestem silnie przekonany, że każda dziesięcina zostanie wsparta „otwarciem okien niebieskich i wylaniem na was błogosławieństwa ponad miarę”. Dzieło, którego się podjęliśmy jest dziełem Ludzi Dobrej Woli – trwającym mimo wichrów i burz, bez wsparcia środków publicznych. Tym więcej, jestem dumny i szczęśliwy z grona osób, które je tworzy – dla dobra dzieci i młodzieży, przyszłych pokoleń Polaków.

Chcę jak najszybciej móc dokończyć budowę dachu Sanktuarium, które będzie miejsce wsparcia dzieci i młodzieży z całej Polski. Dlatego zapraszam Cię do wzięcia udziału w budowie tego wyjątkowego miejsca i ustawienie stałego zlecenia przelewu z kwotą dziesięciny na te dane:

W jaki sposób wyliczyć dziesięcinę? To bardzo proste. Gdy zarabiasz 10 tys. oddajesz Bogu tysiąc, gdy tysiąc – 100 złotych, gdy masz 10 złotych – złotówkę. Czyli jest to 10% Twojego wynagrodzenia.

Dane do przelewów tradycyjnych z Polski i ze świata:

Parafia Rzymsko-Katolicka św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
ul. Ostródzka 172
03-289 Warszawa
Nr KRS: 0000492304

Nr konta: 15 1090 1841 0000 0001 2276 1350
Tytułem: Darowizna Misja Gabriela

Dane do przelewów zagranicznych:
Nr konta IBAN:
PL 15 1090 1841 0000 0001 2276 1350
Nr SWIFT (BIC): WBKPPLPP

misja-gabriela-przeliczniki

Już dzisiaj zapraszam Cię – dołącz do akcji na www.przekazdziesiecine.pl i wesprzyj budowę Sanktuarium, które będzie miejscem spotkań dzieci i młodzieży z całej Polski.

Z przyjacielskim błogosławieństwem
mg-ojciec-przemek
o. Przemysław Śliwiński CP
Proboszcz Parafii
Misja Gabriela
22 743 01 03
biuro@misjagabriela.pl

P.S.  Jako podziękowanie dla naszych Darczyńców każdego 27 dnia miesiąca o godz. 18.00 sprawowana jest Msza Św. w ich intencji.