Misja Gabriela

Kto myśli na rok do przodu – sieje zboże, na 10 lat – sadzi las, daleko w przyszłość – kształci i wychowuje dzieci i młodzież.

[wdi_feed id="1"]

Imiona na murach powstającego dzieła świadczą o tym, że mamy w Polsce wiele wspaniałych osób! Czynią one wiele dobrego i to zazwyczaj w ukryciu, nie obnosząc się z tym wszem i wobec. Badania pokazują zresztą, że hojność i pomaganie niesie za sobą wiele korzyści także zdrowotnych: obniża ciśnienie krwi, łagodzi stres, wydłuża życie i poprawia nastrój 🙂 Ale przecież nie chodzi tu o egoistyczne pobudki. Chodzi o coś znacznie więcej!

Tak jak rzemieślnicy egipscy nie byli w stanie zbudować samodzielnie potężnych piramid, które przetrwały tysiące lat, tak samo i my nie jesteśmy w stanie stworzyć wielkiego dzieła bez pomocy Twoich rąk. W drużynie siła! Dlatego postanowiliśmy powołać kilka zespołów projektowych, które pomogą nam wspólnymi siłami dotrzeć do upragnionego celu jakim jest stworzenie Centrum Młodych Świętych w Warszawie. Potrzebujemy Twojej pomocy! Zgłoś się do pracy jako wolontariusz do jednego z poniższych zespołów. Poświęć trochę swego czasu w dobrym celu.

ZOSTAŃ POMOCNIKIEM ŚW. GABRIELA

Czy chciałbyś/abyś kiedyś bujając się w wygodnym fotelu opowiedzieć wnukom o misji, w której brałeś/łaś udział? Mało tego. O udziale w misji, w której przewodnikiem był sam Święty Gabriel!

Jak myślisz, czy Pan Bóg dał Ci talenty i godziny po to, aby zakopać je głęboko w dole? Dziś masz szansę je wykorzystać, aby zadbać o przyszłość młodzieży, dzieci i następnych pokoleń 🙂 Skontaktuj się z nami. Nie bój się, nie gryziemy. Wyślij nam maila, SMS lub zadzwoń, a my przydzielimy Ci jedno z zadań do wykonaniu w ramach Misji Gabriela.

Wybierz zespół, w którym chcesz współpracować:

– Zespół ds. Darczyńców Indywidualnych

– Zespół ds. Firm

– Zespół ds. Eventów

– Zespół ds. Monitoringu

– Zespół ds. Zbiórek

– Zespół ds. Treści

Parafia Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

Adres: Warszawa 03-289, Ostródzka 172

Email: biuro@misjagabriela.pl


 

Zespół ds. Darczyńców

Osoba chętna do pracy w tym zespole zgłasza się do nas na niżej podany adres. Umawiamy spotkanie lub Skype, na którym uzbrajamy wolontariusza w materiały promocyjne naszej akcji. Wolontariusz przechodzi proces rekonstrukcji kontaktów, aby następnie ustalić harmonogram spotkań ze swoimi znajomymi. Członek tego zespołu bierze również udział w krótkim szkoleniu z fundraisingu.


 

Zespół ds. Firm

Osoba chętna do pracy w tym zespole zgłasza się do nas na niżej podany adres. Umawiamy spotkanie lub Skype, na którym uzbrajamy wolontariusza w materiały promocyjne naszej akcji. Wolontariusz przechodzi proces rekonstrukcji kontaktów, aby następnie ustalić harmonogram spotkań w firmach. Wspólnie przygotowujemy ofertę kierowaną do biznesu. Członek tego zespołu bierze również udział w krótkim szkoleniu ze sponsoringu.


 

Zespół ds. Eventów

Osoba chętna do pracy w tym zespole zgłasza się do nas na niżej podany adres. Umawiamy spotkanie lub Skype, na którym uzbrajamy wolontariusza w materiały promocyjne naszej akcji. Wolontariusz zostaje przeszkolony z zarządzania projektami i zainspirowany kilkoma przykładami wydarzeń. Wspólnie ustalamy termin ewentualnego projektu i plan promocji. Zdarza się, że członkowie tego zespołu wyjeżdżają na różne wydarzenia – zwykle weekendowe. Zajmują tam stoisko, rozmawiają z ludźmi i rozdają materiały promocyjne.


 

Zespół ds. Monitoringu

Osoba chętna do pracy w tym zespole zgłasza się do nas na niżej podany adres. Umawiamy spotkanie lub Skype, na którym przekazujemy wolontariuszowi informacje o wydarzeniach, którymi jesteśmy zainteresowani. Podajemy kilka przykładowych stron w internecie, które osoba powinna regularnie śledzić. Zadanie polega na monitorowaniu raz na tydzień podanych stron lub podobnych. Chodzi o poinformowanie nas o wydarzeniach, na których moglibyśmy zabrać głos lub rozdać materiały promocyjne Misji.


 

Zespół ds. Zbiórek

Osoba chętna do pracy w tym zespole zgłasza się do nas na niżej podany adres. Zadanie polega na zorganizowaniu w swojej lub innej parafii zbiórki na rzecz budowy Centrum. Najlepiej umówić się na spotkanie z ks. proboszczem (dobrze jeśli nas zna) i opowiedzieć o naszej akcji, o potrzebach. W razie umówienia spotkania z ks. proboszczem i dużych szans na organizację kwesty może przyjechać ktoś od nas osobiście. Na spotkaniu zazwyczaj proponujemy ks. proboszczowi konkretny termin. Po każdej Mszy Św. nasi wolontariusze stoją z koszyczkami i zbierają na budowę.


 

Zespół ds. Treści

Osoba chętna do pracy w tym zespole zgłasza się do nas na niżej podany adres. Zadanie polega na napisaniu krótkiego newslettera (max 1 strona w Wordzie) lub newsa na stronę, na której się znajdujesz. Newsletter powinien się składać z nagłówka oraz z treści. Sama treść powinna spełniać jeden z trzech wymogów: informować o czymś ciekawym, dzielić się czymś śmiesznym lub edukować o czymś ważnym. Dobrze jeśli temat jest osadzony w sferze zainteresowań młodych ludzi lub zagrożeń jakie na nich czekają. Newsletter powinien być pisany raz na 3 tygodnie. Trzeba wysłać propozycję jego treści na adres mailowy podany poniżej.


 

 

 

 

Wybierz cel:

Wybierz kwotę:

Wpisz imię:

Dane do przelewów z Polski:
Parafia Rzymsko-Katolicka św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
ul. Ostródzka 172
03-289 Warszawa
Numer konta:
15 1090 1841 0000 0001 2276 1350
Tytułem: Darowizna Misja Gabriela

Dane do przelewów zagranicznych:
Numer konta IBAN:
PL 15 1090 1841 0000 0001 2276 1350
Nr SWIFT (BIC): WBKPPLPP

Zapisz się na Biuletyn Informacyjny Misji Gabriela, aby otrzymywać informacje i zaproszenia na imprezy, których jesteśmy inicjatorami. IMIĘ*
ADRES E-MAIL*

Pierwszeństwo Boga w życiu

Młody Pasjonista w trakcie swojego krótkiego życia, był nieustannie otwarty na kilka prawd wiary, które także dla nas mogą być wskazówkami/drogowskazami. Młody Pasjonista w trakcie swojego krótkiego życia, był nieustannie otwarty na kilka prawd wiary, które także dla...

Wzór hojnej duchowości

Biografowie tego błogosławionego opisują go jako radosnego, nawet podczas upokorzeń i różnych trudności życiowych. Biografowie tego błogosławionego opisują go jako radosnego, nawet podczas upokorzeń i różnych trudności życiowych. Wszystko co robił, czynił z niezwykłą...

Otwarty na życie duchowe

Dziś poznamy młodego Pasjonistę beatyfikowanego w 1995 r.  Ferdinando Santamaria to pobożny chłopiec o wielkim sercu i szczególnym nabożeństwie do Niepokalanej. Od początku wrażliwy i otwarty na życie duchowe i życie w Bogu. Stąd też jego przemożna chęć wstąpienia do...

Prosi o nasze świadectwa

On pokutował, żeby pocieszać Jezusa. Miał wielką wrażliwość serca i czułość z jaką patrzył na znieważanego, obrażanego Chrystusa. . Chciał temu zaradzić i wynagrodzić Mu za wszystkie grzechy świata, stąd modlitwa pokutna, stąd wiele godzin na modlitwę różańcową,...

Wzywa nas do modlitwy za grzeszników

Mały pastuszek z Fatimy był bardzo pokorny i ofiarny. Odpowiedział na wezwanie Matki Bożej, modlił się za potrzebujących i gorliwie kochał Jezusa.  . Franciszek nigdy się nie skarżył, nie grymasił, nie uciekał od wyrzeczeń. Szukał wraz Łucją i Hiacyntą nowych...